Přejít na menu
Přeskočit na navigaci

Úkoly

Zde se na začátku každého měsíce (listopad až duben) objeví dva nové úkoly. Není třeba je plnit postupně, ale myslete na to, že teprve po jejich splnění můžete získat znění finálního úkolu, na jeho splnění budete mít čas do konce května.

1. úkol: Přihláška do hry (za 20 bodů)

za 20 bodů

Přihlášení do hry zde na webu je spíše technickým úkonem, tím pravým začátkem hry je pro vás odeslání papírové přihlášky! O co se jedná?

 

Přihláškou vyjádříte svůj zájem skutečně hrát dlouhodobou hru, obdržíte za ní první body a rozšifrování znaku a my se o vás něco dozvíme.

Přihláška tedy musí obsahovat alespoň ty nejzákladnější údaje o vaší osobě, tedy jméno a příjmení, věk, adresu, email a čím více dalších podrobností doplníte, tím lépe. 

Dále také uveďte, kým z Řecké mytologie byste chtěli být, kdybyste si mohli vybrat, a proč. Vybírat můžete úplně ze všech postav, ať už to budou bojovníci, bohové/bohyně, členové královských rodin...

Snažte se také, aby přihláška hezky vypadala, vizuální stránka se speciálně u tohoto úkolu vysoce hodnotí! Pokud jste členy nějakého klubu, nezapomeňte se o tom v přihlášce zmínit.

Papírovou přihlášku zašlete na adresu: SPJF, P.O. Box 245, 658 45 Brno

 

Úkol splnili:

  • 12 bodů - Bivoj (Komentář k hodnocení: Bohužel ses celkem odchýlil od zadání :( )
  • 14 bodů - elikaellimi (Komentář k hodnocení: Pěkná úvaha o vybrané postavě, mínusové body především za to, že přihláška se měla posílat poštou a ne mailem. )

2. úkol: Přípravy před výpravou (za 25 bodů)

za 25 bodů

Dále je potřeba, abyste si sbalili na vaši archeologickou výpravu, avšak budete omezeni velikostí. Můžete si balit pouze do školního batohu, co si sbalíte je jen na vás, ale nezapomeňte, že se jedná o archeologickou výpravu. 

Navíc po vás budeme chtít ke každé věci napsat důvod, proč byste ji s sebou na výpravu vzali.

Pošlete fotku sbaleného batohu a popis jednotlivých sbalených věcí. Ikdyž budete tuto odpověď posílat na email, dejte si záležet na zpracování, rozpis jednotlivých věcí můžete pěkně rozepsat a rozkreslit na papír a poslat jeho fotku (ale musí být čitelná).

Úkol splnili:

  • 12 bodů - annysek (Komentář k hodnocení: Bohužel ses odklonila od zadání - neposlala jsi fotku.... A příště se můžeš víc zaměřit na vzhled :) Podívej se třeba do záložky "Jak na hlášení" )

3. úkol: Perseus proti Meduse (za 20 bodů)

za 20 bodů - 13 za běžné činnosti, 7 za speciální úkol

Perseus (a pak Jonathan) musel bojovat proti Meduse jen pomocí svého sluchu a hmatu. Vy budete muset udělat něco pobného.

 

Vaším úkolem bude strávit dvě hodiny poslepu a dělat to, co děláte v běžném životě. Čím víc věcí uděláte a čím budou obtížnější, tím lépe.

 

Kromě těchto běžných záležitostí budete mít ještě jeden úkol. Nakreslete poslepu boj Jonathana s řidičkou/Medusou.

 

Opět napiště hlášení o tom, co všechno jste vyzkoušeli, jak se vám dařilo a co jste zažili.

 

Úkol zatím nikdo nesplnil.

4. úkol: Sparťanský výcvik (za 20 bodů)

(za 20 bodů)

Vaším úkolem bude si za celý týden vyzkoušet, jaký byl trénink a co musel zvládnout i Jonathan. Bude zahrnovat několik věcí, které musíte splnit každý den po dobu jednoho týdne. Těmito věcmi je:

Brzké vstávání v 5 hodin a následovně 1km běh a poté studená sprcha, večer opět 1km běh a 10 kliků a lehsedů.

Samozřejmě toto není vše, jeden den o víkendu se budete muset vypravit z domu a přežít venku celých 12 hodin. 'Venku' neznamená jen mimo váš dům/byt, ale mimo jakoukolli stavbu, nemůžete tedy jít třeba do obchodu, do kina... Vše, co budete na těchto 12 hodin potřebovat si obstarejte už před cestou, právě kvůli vstupům do budov.

Jako obvykle napiště hlášení o tom, jak se vám dařilo a co jste zažili. Napište také, co jste si s sebou vzali, co jste využili, co ne a co vám scházelo. Bylo by dobré, kdybyste s sebou měli (alespoň přibližně) to, co jste si sbalili v úkolu č. 2., pokud jste ho ještě neplnili, můžete si ho rovnou udělat taky :)

 

Úkol zatím nikdo nesplnil.

5. úkol: Minotaurův labyrint (za 25 bodů)

(Za 25 bodů)

Tento úkol je opět 'papírový', jeho výsledek tedy pošlete poštou. Chce se po vás navrhnout a nakreslit co nejsložitější labyrint. 

Úkol splnili:

  • 1 bod - elikaellimi (Komentář k hodnocení: jak už jsme řešily, jedna čára je trochu navíc, takže labyrint není funkční, ale kdyby se odmazala... pěkně splněný úkol ;) )

6. úkol: Únik od Kyklopa (za 30 bodů)

(Za 30 bdů)

Vašim úkolem je vyrobit co nejlepší převlek ovce. Tedy co nejvěrněji napodobit ovci… Nezáleží na tom, jaké materiály použijete ani kolik času vám výroba zabere. Nezapomeňte popsat výrobu a poslat fotky.

Úkol zatím nikdo nesplnil.

7. úkol: Svatba a zlaté jablko (za 20 bodů)

Oba úkoly této etapy zadává náš nejskvělejší vedoucí Čáp, který se rozhodl mi poslat věci na zveřejnění dnes, ve 3 ráno, Takže stručně, celé zadání tohoto úkolu najdete jako video na youtubu. A nedivte se číslu úkolu, je tam popsán jako devátý..... Čápe, orla z dalšího úkolu na tebe!!!

Úkol splnili:

  • 1 bod - elikaellimi (Komentář k hodnocení: škoda, že sis trochu víc nevyhrála se vzhledem ;) )

8. úkol: Orel a játra (za 25 bodů)

Pokud tento úkol splním na Čápovi, prosím odpusťte/pomožte mi,,,, Zadání najdete opět na youtubu, pod tímto proklikem,

Úkol zatím nikdo nesplnil.

9. úkol: Arachne (za 35 bodů)

Athéna tedy vrátila schopné přadleně Arachné život alespoň tak, že ji proměnila v pavouka. Jako člověk tkala a tvořila úžasná díla a jistě se nenechala zahanbit ani jako pavouk, její pavučiny byly určitě ty nejkrásnější.

Stejně jako pavouk za sebou zanechává stopu (pavučinu), budete ji zanechávat i vy, ve formě trasy, kterou jste prošli.

Existuje několik aplikací do telefonu, které umí zaznamenávat trasu, tu poté můžete zobrazit v mapě. Umí to i většina GPS, takže pokud ji vlastníte, je to srovnatelné.

Úkol je tedy takový: do mobilu (svého, nebo někoho z rodičů) stáhněte aplikaci, která umí zaznamenávat trasu a pak vytvořte (vychoďte) co nejzajímavější a nejhezčí obrazec. Ten může mít navíc třeba i nějakou antickou symboliku, nebo jednoduše tvořit hezký ornament, to je jen na vás.

Posílejte nám na mail obrázek mapy se zaznamenanou trasou, přidejte popis, jak se vám tvořilo, případně co vše obrazec vyjadřuje.

Úkol zatím nikdo nesplnil.

10. úkol: Bohatý král Midás (za 25 bodů)

Král Midás byl hloupý, ale hlavně posedlý bohatstvím, chtěl být nejbohatším na světě a vlastnit všechno zlato světa. Věci ve zlato proměňovat v úkolu nebude potřeba, i když nějaké bohatství shánět budete. V Antice se v Athenach razily mince Drachmy a vaším úkolem bude jednu drachmu získat. Vypadá to jako dost nereálný úkol, že? Je to ale přece o něco jednodušší. Drachmy nebyly v Řecku jen tak dávno, podle tohoto platidla se totiž jmenovala i novější měna, kterou používali od 19. století až do nástupu Eura, tedy do roku 2001. A právě tuto drachmu je vaším úkolem získát. Pošlete fotku a hlášení o pátrání, stačí samozřejmě na mail, ale za poslání poštou určitě přidáme bonusové body :)
Úkol zatím nikdo nesplnil.